X

Google Translate

 • Türkçe
 • English
 • العربية
 • Pусский
 • Spanish
 • France
 • Germany


Translate

 • Türkçe
 • English
 • العربية
 • Pусский
 • Deutsch

PENİS BÜYÜTME

PENİS BÜYÜTME

PENİS BÜYÜTME

 • Haplar ve losyonlar:  Penis büyütücü hapların ve losyonların içinde çoğu zaman sadece vitamin, mineral ve bitkisel ürünler var. Bu maddelerin penis büyütücü etkisi bulunmuyor.  Ancak özellikle sahte ürünlerde peniste allerjik reaksiyonlar, döküntü, kaşıntı, morarma gibi ciddi yan etkiler oluşabiliyor.
 • Vakum pompaları:  Sertleşme sorunu tedavisinde kullanılan vakum cihazları penise giden kan akışını arttırıp peniste şişme yaratıyor. Aslında sertleşme iyileştiği için erkeğe penis büyümüş gibi hissettiriyor.  Bu pompaların uzun süreli kullanımı ise penis dokusunda harabiyet yaratıp sertleşmeyi tamamen bozabiliyor.  
 • Penis masajı:  Penisin dibinden ucuna doğru elle yapılan masajların penisi büyütebileceği düşünülse de aslında penis boyuna önemli bir faydası dokunmuyor. Uzun süreli ve kronik masaj penis dokusunu bozabiliyor.
 • Esnetme cihazları:  Penis dokusunda esneme- uzama meydana getirmeyi hedefleyen ve penise takılan uzatıcı bir cihazların sağlıklı erkeklerde kullanımı dikkat gerektiriyor.  Bu cihazları bazen prostat veya penis eğriliği ameliyatlarından sonra kullanabiliyoruz.  Ancak hekim kontrolünde, hekimin önereceği süre ve şekilde kullanılmaları büyük önem taşıyor. Aksi takdirde peniste tahribat meydana gelebiliyor. 
 • Penis egzersizleri:  Penisin içinde çizgili kas bulunmuyor. Bu nedenle kol veya bacak kaslarınızı çalıştırıp geliştirme yöntemiyle penisinizi büyütemezsiniz.  Ancak bazı pelvik çalışmalar sertleşme halinde penisin daha dik durmasına yardımcı olduğundan penisi büyük gösterebiliyor. Bu çalışmaları biofeedback cihazları ile uyguluyoruz, böylece daha kesin sonuçlar alıyoruz.
 • Dolgu Maddeleri:  Penise çeşitli dolgu maddelerinin enjekte edilerek kalınlaştırılması son yıllarda yoğun ilgi görüyor. Ancak bu dolgu maddelerinin çok dikkatle seçilmesi ve mutlaka bir uzman tarafından yapılması gerekiyor. Penis dokusunda bozulma, harabiyet, dolgunun belli bir yere toplanması gibi komplikasyonlar oluşabiliyor.  Penis boyut ve işlevi açısından tam bir inceleme yapıldıktan sonra ancak Hattat Klinik uzmanınız önerirse bu maddelerin kullanılması faydası
 • Hiçbir erkek penisinin yeteri kadar büyük olduğunu düşünmez. Oysa penisin büyüklüğü ile orgazm veya zevk seviyesinin bir alakası yoktur. Ereksiyonun meydana gelebilmesi ve ilişkiyi devam ettirecek ölçüde sürdürülebilmesi en önemli faktördür. Ancak eğer yine de penisinizin yeteri kadar büyük olup olmadığını anlamak istiyorsanız, penisinizi ereksiyon öncesi yumuşak dönemde ölçmeniz gerekiyor. Yumuşak haldeki penisin uzunluğu (penisin ucu ile pubis yani dip kısmı arasındaki mesafe) 7 cm ve altında ise penis yetersiz boyutta kabul ediliyor. Bu durumda günümüzde penis büyütme operasyonları ile penisin boyutu yeterli hale getiriliyor. Kısaca penis boyunuz cinsel ilişkiye girmenize imkan sağlamıyor veya penisiniz tıbbi açıdan yetersiz boyutta bulunuyorsa o zaman penis büyütme ameliyatlarından yararlanılabilir. Penil ogmentasyon da denilen bu cerrahi işlemler penisin boyutlarını arttırarak size daha fazla cinsel güven ve zevk vermeyi amaçlar.

  Penis büyütme ameliyatları nasıl yapılır?

  Penis büyütme ameliyatları esas olarak iki tip cerrahi işlemin bir arada yapılmasıyla tamamlanır. Birinci işlemde penisin boyu uzatılırken, ikincisinde kalınlığı arttırılır. Genelde bu iki işlem aynı cerrahi operasyonda tamamlanır. Penis boyunu uzatma ameliyatlarında penis köküne yapılan bir kesi ile penis çevre dokulardan ayrılarak veya testisleri çevreleyen skrotum yapısına bağlantı noktasından kurtarılarak serbest hale getirilir. Arada kalan boşluklara lokal doku doldurulur ve bu bölge lokal deri ile kaplanır. Penis kalınlaştırmada ise kalça bölgesinden alınan deri ve yağ dokusu penis çevresine yerleştirilir. Bunun yanı sıra liposuction işlemi ile alınan yağlı doku ile de penis kalınlaştırılabilir. Genel anestezi altında yapılır. Cerrahi işlemin tipine göre 40 dakika ile 2 saat arasında sürer. Bu ameliyatlar sonrasında yağ dokunun emilme ihtimali olabilir. Aşırı emilme durumunda işlem yeniden tekrarlanabilir.

  Penis büyütmenin riskleri var mı?

  Penis büyütme ameliyatlarının da diğer bütün ameliyatlarda olduğu gibi bazı risklerinin olduğunun bilinmesi gerekir. Penis büyütme ameliyatları penisin damar ve sinir yapısını ilgilendirdiğinden bu yapılarda oluşabilecek muhtemel hasarlar sertleşme fonksiyonunu olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle penis büyütme operasyonları mikrocerrahi teknikleriyle uzman bir ekip tarafında uygulanmalıdır. Peniste hafif şişme, morarma beklenen ancak geçici sonuçlardır. Ayrıca nikotin kan dolaşımını azaltarak sigara içen hastalarda yara iyileşmesinin gecikmesine neden olabilir. Bu bölgeye konan pansumanlar ve doktorun tavsiye edeceği ilaçlarla yara iyileşmesi hızlanır ve yan etkiler azalır. Genelde 7-10 gün içinde de dikişler alınır. Fiziksel durum, sigara gibi risk faktörleri, yara iyileşme hızı faktörler önemlidir. Genel olarak ameliyat sonrasındaki 2 hafta boyunca ağır hareketlerden kaçınmak ve günlük aktivitelere yavaş yavaş dönmek gerekir. 4-8 hafta sonra normal cinsel yaşama dönülebilir. Penis büyütme ameliyatlarında gerçekçi hedefler belirlemek önemlidir. Ameliyat öncesinde Hattat Klinik uzmanınız ile beklentileri ayrıntılı bir şekilde konuşmak ve ameliyat sonrası elde edilecek sonuçları tartışmak memnuniyet açısından büyük önem taşır.

  Dışardan belli olur mu?

  Hastaların büyük çoğunluğu büyütme ameliyatı olduklarının anlaşılıp anlaşılmayacağı merak ederler. Kalınlaştırma operasyonlarında böyle bir yan etki meydana gelmezken bazı uzatma ameliyatlarında- ameliyatın tipine göre- dışardan izlerin belli olması mümkündür. Yine de bu izler estetik açıdan rahatsızlık yaratacak boyutta olmazlar.

  Gerçekçi Hedefler Önemli!

  Penis büyütme ameliyatları ile ilgili en önemli nokta gerçekçi hedefler belirlemenizdir. Ameliyat öncesinde doktorunuzla beklentilerinizi ayrıntılı bir şekilde konuşmanız ve ameliyat sonrası elde edilecek sonuçları tartışmanız bu sonuçlarla memnun olmanız açısından büyük önem taşır. Bu nedenle eğer penis büyütme ameliyatını düşünüyorsanız, bu işlem için iyi bir aday olup olmadığınızı ve bu ameliyattan ne kadar fayda sağlayabileceğinizi mutlaka Hattat Klinik uzmanınız ile görüşmelisiniz.